top of page

AKO VZNIKÁ PROJEKT FENG SHUI

Pri príprave Feng Shui projektu je potrebné ešte o niečo viacej poznať vaše predstavy, priestor v ktorom sa nachádzate, i vaše túžby.

 

Ako prvá sa robí obhliadka pozemku na ktorom váš byt, dom či iná stavba stojí. Potom sa náš feng shui poradca „prejde“ a zoznámi s vašou nehnuteľnosťou a následne, po zameraní týchto priestorov pomocou špeciálneho čínskeho kompasu Lo Pan-u sa dostane k analýze súčasného stavu a priestoru.

Do pôdorysu sa zakreslia svetové strany, určia sa vonkajšie vplyvy a energie, zanalyzuje sa to, čo sa v priestore nachádza. Po nej nasleduje analýza jednotlivých sektorov v priestore, všetkých svetových smerov, “hviezd”, ktoré sa v jednotlivých sektoroch nachádzajú, analýza živlov a ich vzájomné kombinácie a pôsobenie.

Na základe všetkých týchto informácií a analýz sú potom v poslednej časti projektu doporučené prípadné nápravné opatrenia. Ako napr. umiestnenie či premiestnenie doplnkov, nábytku, možno

i stien, alebo dverí, prípadne odstránenie vecí, ktoré môžu škodiť.

 

Každý projekt je jedinečný a “šitý na mieru” pre konkrétneho zákazníka. Preto sú nevyhnutnou súčasťou projektu aj konzultácie, priblíženie toho, čo sa v živote zákazníka deje, čo chce dosiahnuť, aké sú jeho ciele a očakávania. Na tieto parametre sa následne pri projekte náš feng shui poradca zameria a intenzívne vyladí práve tú oblasť, v ktorej očakávate zlepšenie.

ČO ZNAMENÁ FENG SHUI

Čo znamená to tajomné, ale dnes už tak často opakované slovo Feng Shui? Pre niekoho je to len „módny výstrelok“, pre iného život pohltený len energiami, zvonkohrami a rušičmi negatívnej energie.

 

Pre nás je Feng Shui úžasné umenie, umožňujúce cítiť sa dobre a zdravo aj v rýchlom modernom svete.

 

Starodávne čínske umenie Feng Shui a jeho história je stará už niekoľko tisícročia.

Venuje sa vplyvom okolitého prostredia na ľudí žijúcich vo svojich domovoch a jeho doslovný preklad je „voda

a vietor“, čo v skratke znamená prírodné prostredie. Vychádza z poznania, že všetko naokolo nás je prestúpené neustále sa meniacou energiou. Cieľom je nastoliť harmóniu všetkých energetických vplyvov.

To, že energia nie je v rovnováhe, ale niektorá prevažuje, môžete napríklad pocítiť na vlastnej koži hoci aj vtedy, ak si sadnete do prievanu. Energie, s ktorými Feng Shui pracuje nie je možno tak „rukolapná“ ako vietor, ale je rovnako silná a účinná.

 

Vďaka umeniu Feng Shui si môžete pomôcť posilniť zdravie, vyladiť pracovnú oblasť, zharmonizovať vzťahy v rodine, ukľudniť deti aj priviesť do života nové inšpirácie. Nie je na tom nič mysteriózne. Stačí si predstaviť, ako sa cítite v miestnosti plnej dymu a špinavých stien a ako v miestnosti, kde každá vec má svoje správne miesto

a vonia čistou harmóniou tvarov...

KOĽKO STOJÍ BÝVANIE PODĽA PRINCÍPOV FENG SHUI

 

Rovnako ako je každý byt a priestor osobitý, tak sa aj cena projektu Feng Shui môže líšiť. O cene vášho projektu sa však vždy dozviete ešte skôr, ako sa začne robiť skutočná analýza. Potrebujeme však k tomu poznať povahu priestoru, jeho rozsah a vaše očakávania. 

bottom of page